20

Friday, July

Dentysta Wrocław, Kraków, Rzeszów nfz i cennik

Wirusowe zapalenie wątroby typu A
 /  /  / Wirusowe zapalenie wątroby typu A
Wirusowe zapalenie wątroby typu A

Wirusowe zapalenie wątroby typu A

Wirusowe zapalenie wątroby typu A
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

zdrowie (15)Jest to najczęściej spotykane zapalenie wątroby, do którego dochodzi zwykle drogą pokarmową. Wirusy mogą znajdować się na przykład w surowej, nieprzygotowanej wodzie lub na owocach.
Szczepionka polega na przyjęciu dwóch dawek: pierwsza na przykład, na co najmniej miesiąc przed planowanym wyjazdem (do krajów o wysokim wskaźniku zachorowań ? afrykańskich, azjatyckich, śródziemnomorskich), a drugą po pół roku lub roku od pierwszej. Poza osobami wyjeżdżającymi zaszczepione powinny być osoby mające kontakt z żywnością to znaczy takie, które pracują na stołówkach, w restauracjach i tym podobnych, oraz dzieci i młodzież, które nie chorowały na tę chorobę, a więc nie mają wytworzonych przeciwciał.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B

Ten rodzaj żółtaczki wywołują wirusy przenoszone poprzez krew i płyny ustrojowe. Powinny się zaszczepić osoby, które w okresie wakacyjnym mają w planach leczenie stomatologiczne, tatuaże, zabiegi kosmetyczne, zakładanie kolczyków i tym podobne, a także wyjeżdżające do krajów o wysokiej zachorowalności, a także dzieci i młodzież.
Pierwszą dawkę przyjmuje się w dowolnym czasie, drugą po miesiącu i trzecią po pół roku.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts
Umywalka Simas Flow 40x49,5cm FL14, N25 opalanie natryskowe, laweta Golub-Dobrzyń, gabloty korkowe Paraga Centrum, przeszczep chrząstki warszawa, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy, Tanie meble ogrodowe jak technorattan hitem na polskim rynku, taśmy transportowe Primacon, gabloty ekspozycyjne - Paraga Centrum, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, sprzedaż zestawów igłofiltrów