25

Monday, June

Dentysta Wrocław, Kraków, Rzeszów nfz i cennik

Powody bólu pleców
 /  /  / Powody bólu pleców
Powody bólu pleców

Powody bólu pleców

Powody bólu pleców
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

zdrowie (8)Ciężko ci się schylić? Obrócić? Usiąść? Podnieść coś ciężkiego, bo odczuwasz ból w plecach? Dobrze jest wiedzieć, dlaczego boli, aby zapobiegać lub ewentualni leczyć i pozbyć się tej nieprzyjemnej dolegliwości.
Wiadoma rzecz, że ból pleców zdarza się każdemu od czasu do czasu z powodu przemęczenia, niedobrej postawy podczas siedzenia przy biurku czy napięcia spowodowanego stresem. Ale jest kilka podstawowych schorzeń, które właśnie bólem pleców się objawiają oto niektóre z nich:
1. Uszkodzenie kręgosłupa(ból pojawił się po urazie) objawiające się trudnościami w poruszaniu rękami i lub nogami, drętwienie lub mrowienie którejś z kończyn a nawet nietrzymanie moczu lub stolca- natychmiastowo potrzebna pomoc karetki pogotowia- lepiej nie zmieniać zbyt gwałtownie pozycji;
2. Stłuczenie pleców, które może byś skutkiem urazu, uderzenia itp. ? takie stłuczenia nie są groźne tylko bolesne wiec wystarcza jakieś okłady i leki przeciwbólowe;
3. Ostre od miedniczkowe zapalenie nerek, które zwykle następuje po źle leczonym zapaleniu pęcherza moczowego ? charakteryzuje się bólem, gorączką a czasami nudnościami i wymiotami. Leczenie to antybiotyki.
4. Rwa kulszowa, ? gdy krążek międzykręgowy wysunie się poza oś kręgosłupa zaczyna uciskać na korzeń nerwu kulszowego i to powoduje ból wzdłuż całego tego nerwu a biegnie on od kręgosłupa przez pośladek i tył nogi aż po stopę. Lekarz przepisze niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwbólowe; poza lekami, aby zmniejszyć ból, który jest dosyć silny trzeba znaleźć odpowiednie ułożenie dla objętej bólem kończyny.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts
http://zabawki-do-wozka.eu/calominal/