17

Friday, August

Dentysta Wrocław, Kraków, Rzeszów nfz i cennik

Mięśniaki i ultradźwięki
 /  /  / Mięśniaki i ultradźwięki
Mięśniaki i ultradźwięki

Mięśniaki i ultradźwięki

Mięśniaki i ultradźwięki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

zdrowie (13)Całkiem duża część żeńskiej populacji (ok 50%) choruje na tzw. mięśniaki. Póki one nie sprawiają kłopotów, czyli nie ma objawów bólowych, plamień miedzy miesiączkami itp. nic z nimi nie trzeba robić oprócz systematycznej obserwacji. Ale zdarza się, że jest ich dużo i ich wielkość jest znaczna mogą powodować silne bóle podbrzusza i bardzo obfite miesiączki a nawet poronienia i niepłodność. Wtedy należy z nimi walczyć. A można to zrobić za pomocą ultradźwięków. Jeśli guzki nie są większe niż 13 cm średnicy i nie są umiejscowione w pobliżu jelit, pęcherza moczowego czy kości krzyżowej metoda ta jest doskonała.
Przed zabiegiem trzeba zrobić badanie ginekologiczne i przepływu krwi w mięśniakach, cytologie i USG przez pochwowe oraz rezonans magnetyczny.
Sam zabieg wygląda tak, że pacjentka ubrana w luźną tunikę kładzie się na brzuchu na specjalnie do takiego zabiegu dostosowanym stole i wraz z nim wjeżdża do tunelu takim jak przy rezonansie magnetycznym, następnie rozpoczyna się emitowanie ultradźwięków z głowicy, która dotyka ciała kobiety, wiązka ultradźwięków ogniskuje siew jednym z guzków i podgrzewa go do temp ok. 70 stopni Celsjusza, co powoduje ścięcie białka i w konsekwencji prowadzi do zmniejszania guza. Pacjentka ma guzik do dyspozycji i gdy pieczenie wydaje jej się zbyt wielkie po prostu naciska guzik i zabieg zostaje przerwany, ale może być wznowiony zarówno podczas tego samego zabiegu jak np. następnego dnia.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

Tags: kinesiotaping bielsko biała, zerwany triceps, przeszczep łąkotki warszawa, mezoterapia vivaderm, złomowanie auta tarnobrzeg, tanie taxi legnica, żwir siany ostrów, Fotoprzekaźnik przeciwsobny, Szamba Betonowe Piaseczno, rozstępy biceps, kawitacja kielce

About the author:

Related posts
laweta Golub-Dobrzyń, Umywalka Simas Frozen 90x50cm FZ11, armatura łazienkowa Dornbracht, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, tablice aluminiowe Paraga Centrum, Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Szamba Betonowe Sokołów Podlaski, przenośniki Primacon, Umywalka Simas Evolution 90x50cm EVO12, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy