25

Monday, June

Dentysta Wrocław, Kraków, Rzeszów nfz i cennik

Medycyna pracy – czym jest?
 /  /  / Medycyna pracy – czym jest?
Medycyna pracy – czym jest?

Medycyna pracy – czym jest?

Medycyna pracy – czym jest?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (21)Medycyna pracy to dziedzina, która zajmuje się wpływem środowiska pracy na zdrowie pracowników, prowadząc diagnostykę, leczenie oraz profilaktykę chorób zawodowych.

Z tą dziedziną wiążą się również tzw. badania specjalistyczne, które przeznaczone są dla wybranych zawodów, takich jak: policjanci, marynarze, kierowcy. Wszyscy oni muszą okresowo przejść m.in. badania psychologiczne, których celem jest sprawdzenie ich zdolności do wykonywania zawodu. Tego typu badaniom podlegają również osoby starające się o zgodę na posiadanie broni.

Współcześnie rozszerza się pojęcie terminu medycyna pracy do terminu zdrowia zawodowego. Celem tego rozszerzenia jest położenie większego nacisku na warunki i profilaktykę pracy. Celem służby medycyny pracy jest utrzymywanie jak najwyższego poziomu zdrowia psychicznego i fizycznego u pracowników na przestrzeni całej kariery zawodowej. Stąd coraz większa popularność rozmaitych szkoleń, na których pracownicy uczą się, jak chronić się przez rozmaitymi chorobami zawodowymi.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts
http://czarter-mazury.eu/2017/07