20

Friday, July

Dentysta Wrocław, Kraków, Rzeszów nfz i cennik

Jak biegać z głową – porady
 /  /  /  / Jak biegać z głową – porady
Jak biegać z głową – porady

Jak biegać z głową – porady

Jak biegać z głową – porady
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

medycyna (14)Bieganie staje się coraz popularniejszym sposobem dbania o kondycję. Jak zacząć biegać, by nie zrobić sobie krzywdy? Jak właściwie zadbać o zdrowie w trakcie wykonywania tego typu aktywności fizycznej? Oto kilka krótkich porad, na których opiera się medycyna sportowa.

Najpierw marsz
Przygodę z bieganiem najlepiej zacząć od maszerowania. W ten sposób nie przeciążymy stawów i uchronimy się przed częstymi u początkujących biegaczy kontuzjami. Maszerując na coraz dłuższych dystansach poprawimy działanie układu odpornościowego, nauczymy się właściwego oddechu i przygotujemy mięśnie do intensywniejszego wysiłku.

Metoda małych kroków
Właściwe bieganie zacznijmy od niezbyt szybkiego truchtu. Ważne, by utrzymać jednolite tempo przez jak najdłuższy czas biegu. Wspomaga to nie tylko spalanie tkanki tłuszczowej, ale jednocześnie chroni stawy i mięśnie przed niebezpiecznymi przeciążeniami. Bieganie najlepiej zacząć od krótkich dystansów, by z czasem regularnie zwiększać długość biegu. Ani się obejrzymy, a naszą standardową odległością pokonywaną podczas porannych biegów będzie dziesięć, a nawet piętnaście kilometrów.

Pozostałe interesujące artykuły o medycynie:

About the author:

Related posts
Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, taśmy transportowe Primacon, Umywalka Simas Evolution 70x49cm EVO11, wynajem zestawów igłofiltrów, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL02, Bidet wiszący Catalano Star 1BSST00, Miska wisząca WC Catalano Zero 50 1VSV50N00, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL23, Umywalka Catalano Star 105x48 1105ST00